Parade (8.x-2.0-beta2) - en to lv translation catalogue (46 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Images
lv: Attēli

en: Delete
lv: Dzēst

en: Content
lv: Saturs

en: Value
lv: Vērtība

en: Author
lv: Autors

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: On
lv: Aktīvs

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: Image
lv: Attēls

en: Label
lv: Etiķete

en: Preview
lv: Priekšskatījums

en: Background
lv: Fons

en: Form ID
lv: Formas ID

en: Anchor
lv: Novietot

en: Menu
lv: Izvēlne

en: Text
lv: Teksts

en: Layout
lv: Izkārtojums

en: Not found
lv: Nav atrasts

en: Off
lv: Izslēgts

en: Header
lv: Galvene

en: Custom
lv: Pielāgots

en: Published
lv: Publicēts

en: Authored by
lv: Autors

en: Link text
lv: Saites teksts

en: Authored on
lv: Sagatavots

en: Minimum height
lv: Minimālais augstums

en: Not published
lv: Nav publicēts

en: Color scheme
lv: Krāsu palete

en: Source field
lv: Avota lauks

en: Form
lv: Forma

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: About
lv: Par

en: Button text
lv: Pogas teksts

en: Bundle
lv: Komplekts

en: Cover
lv: Titulbilde

en: Poll
lv: Aptauja

en: Status message
lv: Statusa paziņojums

en: Text box
lv: Tekstlodziņš

en: Highlighted
lv: Izgaismots

en: View mode
lv: Skata režīms

en: Add menu link
lv: Pievienot izvēlnes saiti
