Parade (8.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Images
tr: Resimler

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: On
tr: Açık

en: Image
tr: Resim

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Background
tr: Arkaplan

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Menu
tr: Menü

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Published
tr: Yayında

en: Authored by
tr: Yazan

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Minimum height
tr: En az yükseklik

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Simple
tr: Basit

en: Source field
tr: Kaynak alan

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Button text
tr: Buton metni

en: Locations
tr: Konumlar

en: Poll
tr: Anket

en: Boxes
tr: Kutular

en: Text box
tr: Metin kutusu

en: Confirmation message
tr: Onay mesajı

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Add menu link
tr: Menü bağlantısı ekle

en: Last saved
tr: Son kaydedilen

en: Not saved yet
tr: Henüz kaydedilmedi
