Paragon (8.x-1.0-alpha28) - en to ps translation catalogue (66 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: more
ps: نور

en: Article
ps: مقاله

en: Administration
ps: پازوالنه

en: More
ps: نور

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Links
ps: تړوني

en: Use count
ps: شمیر وکاروه

en: Message
ps: پيغام

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Path
ps: يونلور

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Attachment
ps: نښل

en: User
ps: غړی

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: To
ps: ته

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Count
ps: شمیر

en: Media
ps: رسنۍ

en: Widget
ps: کاروونی

en: Table
ps: لښتيال

en: Role
ps: ونډه

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Tools
ps: توكي

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: English
ps: انګرېزي

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: author
ps: ليكوال

en: People
ps: خلک

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Block description
ps: غونډ سپړاوى

en: Permission
ps: اجازه

en: Grid
ps: ځاليز

en: Block type
ps: غونډ بڼه

en: Permanent
ps: دايمي

en: Temporary
ps: لنډمهاله

en: - All -
ps: - ټول -

en: Save content
ps: منځپانګه خوندي کول
