Paragraph Group (4.0.0) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: created
uk: створений

en: Layout
uk: Макет

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Field ID
uk: ID поля

en: added
uk: додано

en: Option
uk: Параметр

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: deleted
uk: видалено

en: Paragraph
uk: Абзац

en: About
uk: Про модуль

en: Add mode
uk: Додати режим

en: Uses
uk: Використання

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Paragraph title
uk: Заголовок абзацу

en: removed
uk: видалено

en: More Information
uk: Більше відомостей

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Paragraph type
uk: Тип абзацу

en: Edit mode
uk: Режим редагування

en: Form display mode
uk: Режим відображення форми

en: Default paragraph type
uk: Базовий тип абзацу

en: Closed mode
uk: Закритий режим

en: Autocollapse
uk: Автоматичне згортання

en: Closed mode threshold
uk: Поріг закритого режиму
