Paragraph Group (4.0.0) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Content
fr: Contenu

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: created
fr: créé

en: Layout
fr: Mise en page

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Field ID
fr: identifiant (ID) de champ

en: added
fr: ajouté

en: Content Type
fr: Type de contenu

en: deleted
fr: supprimé

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: About
fr: À propos

en: Add mode
fr: Ajouter un mode

en: Uses
fr: Utilisations

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Paragraph title
fr: Titre de paragraphe

en: removed
fr: supprimé

en: More Information
fr: Plus d'informations

en: An error occurred during processing
fr: Une erreur s'est produite lors du traitement

en: Paragraph type
fr: Type de paragraphe

en: Edit mode
fr: Mode modification

en: Form display mode
fr: Mode d'affichage du formulaire

en: Default paragraph type
fr: Type de paragraphe par défaut

en: Closed mode
fr: Mode fermé

en: Autocollapse
fr: Repliage automatique

en: Closed mode threshold
fr: Seuil de basculement en mode "fermé"
