Paragraphs (8.x-1.11) - en to hr translation catalogue (51 entries)

en: Images
hr: Slike

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: List
hr: Popis

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Weight
hr: Težina

en: Image
hr: Slika

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Summary
hr: Sažetak

en: Open
hr: Otvoreno

en: Icon
hr: Ikona

en: View
hr: Pregled

en: Text
hr: Tekst

en: User
hr: Korisnik

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: French
hr: Francuski

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Revert
hr: Vrati

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Apply
hr: Primjeni

en: Plugins
hr: Dodatak

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: German
hr: Njemački

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Add @type
hr: Dodaj @type

en: Uses
hr: Uporaba

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije

en: Collapse
hr: Sažmi

en: Weight for row @number
hr: Težina za red @number

en: Asc
hr: Uzlazno
