Paragraphs (8.x-1.12) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Images
bn: ছবি

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Closed
bn: বন্ধ

en: List
bn: তালিকা

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: French
bn: ফরাসী

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: German
bn: জার্মান

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Add @type
bn: @type যোগ কর

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
