Paragraphs (8.x-1.12) - en to eu translation catalogue (56 entries)

en: Images
eu: Irudiak

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Closed
eu: Itxita

en: List
eu: Zerrenda

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Weight
eu: Pisua

en: Image
eu: Irudia

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Summary
eu: Laburpena

en: Open
eu: Ireki

en: View
eu: Bista

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: All
eu: Guztiak

en: Page
eu: Orria

en: Published
eu: Argitaratua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Desc
eu: Beheraka

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: French
eu: Frantsesa

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Apply
eu: Ezarri

en: Select
eu: Aukeratu

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: German
eu: Alemanera

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Add @type
eu: Gehitu @type

en: Uses
eu: Erabilerak

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: Title: @title
eu: Izenburua: @title

en: - All -
eu: - Dena -

en: Collapse
eu: Tolestu

en: all languages
eu: hizkuntz guztiak

en: Asc
eu: Goraka

en: Default translation
eu: Itzulpen lehentsia

en: Basic HTML
eu: HTML Basikoa
