Paragraphs (8.x-1.14) - en to fi translation catalogue (76 entries)

en: Images
fi: Kuvat

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: List
fi: Lista

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Open
fi: Avoin

en: Icon
fi: Ikoni

en: View
fi: Näytä

en: Text
fi: Teksti

en: User
fi: Käyttäjä

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: French
fi: ranska

en: Select list
fi: Valintalista

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Revision
fi: Versio

en: Duplicate
fi: Monista

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Restore
fi: Palauta

en: German
fi: saksa

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: Collapse all
fi: Pienennä kaikki

en: Uses
fi: Käyttää

en: Parent ID
fi: Isännän ID

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Title: @title
fi: Otsikko: @title

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Revision log message
fi: Version viesti

en: Collapse
fi: Pienennä

en: all languages
fi: kaikki kielet

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Master
fi: Isäntä

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: Default translation
fi: Oletuskäännös

en: Save and manage fields
fi: Tallenna ja ylläpidä kenttiä

en: The time that the current revision was created.
fi: Ajankohta jolloin nykyistä versiota muokattiin.

en: The user ID of the author of the current revision.
fi: Tämänhetkisen version kirjoittajan ID.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
fi: Lokimerkintä, joka selittää tämän revision muutokset.

en: %type_name: View content
fi: %type_name: Näytä sisältö

en: %type_name: Create content
fi: %type_name: Luo sisältöä

en: %type_name: Edit content
fi: %type_name: Muokkaa sisältöä

en: %type_name: Delete content
fi: %type_name: Poista sisältö

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Add @title
fi: Lisää @title

en: Revision create time
fi: Version luontiaika
