Paragraphs (8.x-1.15) - en to is translation catalogue (35 entries)

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Closed
is: Stongd

en: List
is: Listi

en: Remove
is: Tak burtur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Enabled
is: Virkjað

en: Edit
is: Broyt

en: Reset
is: Tómstilla

en: Weight
is: Vekt

en: Preview
is: Undansýning

en: Open
is: Lat upp

en: View
is: Vís

en: Text
is: Tekstur

en: User
is: Brúkari

en: All
is: Øll

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Revisions
is: Útgávur

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: French
is: Franskt

en: Revert
is: Vend aftur

en: Revision
is: Útgáva

en: Revision of %title from %date
is: Útgáva %title frá %date

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Language code
is: Málkota

en: German
is: Týskt

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: About
is: Um

en: Copy of the revision from %date.
is: Avrit av útgávuni frá %date.
