Paragraphs (8.x-1.17) - en to th translation catalogue (44 entries)

en: Images
th: รูปภาพ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Open
th: เปิด

en: View
th: ดู

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: All
th: ทั้งหมด

en: Revisions
th: รุ่น

en: Warning
th: การเตือน

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Revision
th: รุ่น

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Add @type
th: เพิ่ม @type

en: Uses
th: ใช้

en: Parent ID
th: ลำดับชั้นของ ID

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: Revision log message
th: การแก้ไขการบันทึกข้อความ

en: Collapse
th: การรวมคอลัมน์

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้

en: Default translation
th: แปลค่าเริ่มต้น

en: The time that the current revision was created.
th: เวลาการแก้ไขล่าสุด

en: The user ID of the author of the current revision.
th: การแก้ไขรหัสผู้ใช้ล่าสุด

en: The log entry explaining the changes in this revision.
th: การบันทึกการอธิบายการเปลี่ยนแปลงในการแก้ไข

en: A flag indicating whether this is the default translation.
th: แฟล็กที่บ่งบอกว่า เป็นการเริ่มต้นแปล
