Paragraphs (8.x-1.19) - en to ku translation catalogue (40 entries)

en: Images
ku: وێنه‌کان

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Closed
ku: داخراوە

en: List
ku: لیستە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Action
ku: کردار

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: None
ku: هیچ

en: Weight
ku: سەنگ

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Summary
ku: کورتە

en: Open
ku: کراوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Text
ku: دەق

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: All
ku: هەموو

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Convert
ku: وەرگێڕە

en: Revision
ku: پێداچوونەوە

en: Revision of %title from %date
ku: پداچوونەوەی %title لە %date

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: German
ku: ئەلمانی

en: About
ku: دەربارە

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت

en: Title: @title
ku: ناونیشان: ‌@title

en: Copy of the revision from %date.
ku: وێنەیەکی پێداچوونەوەکەی %date.

en: Revision log message
ku: پەیامەکانی تۆماری پێداچوونەوە
