Paragraphs (8.x-1.19) - en to fa translation catalogue (68 entries)

en: Images
fa: تصاویر

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: List
fa: سجل

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Multiple
fa: چندین

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Summary
fa: خلاصه

en: Open
fa: باز

en: Icon
fa: شمایل

en: View
fa: مشاهده

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: All
fa: همه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Warning
fa: اخطار

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: French
fa: فرانسوی

en: Select list
fa: سجل انتخاب

en: Revert
fa: بازگشت

en: Convert
fa: تبدیل

en: Revision
fa: تنقیح

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Plugins
fa: افزونه‌ها

en: Language code
fa: کد زبان

en: Parent type
fa: نوع والد

en: German
fa: آلمانی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Paragraph
fa: فقره

en: About
fa: درباره

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: Behavior settings
fa: تنظیمات اخلاق

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Parent ID
fa: هویت والد

en: Title: @title
fa: عنوان: @title

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش تنقیح

en: Collapse
fa: افتاده

en: all languages
fa: تمام زبانها

en: Weight for row @number
fa: وزن سطر @number

en: Save and manage fields
fa: ذخیره و مدیریت میدانها

en: Paragraph type
fa: نوع فقره

en: Administer Paragraphs types
fa: مدیریت انواع فقره ها

en: Paragraphs type
fa: نوع فقره ها

en: Paragraph types
fa: انواع فقره

en: You are not allowed to edit this @title.
fa: شما حق اصلاح این @title را ندارید

en: Parent field name
fa: نام حوزۀ والد

en: Add paragraph type
fa: افزدودن نوع فقره

en: Create and manage Paragraph types.
fa: ایجاد و مدیریت انواع فقره

en: Paragraphs settings
fa: تنضیمات فقره

en: Administer Paragraphs settings
fa: مدیریت تنظیمات فقره ها
