Paragraphs (8.x-1.2) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: List
ur: فہرست

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Open
ur: کھلا

en: Icon
ur: آئیکن

en: ID
ur: شناخت

en: Page
ur: صفحہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: French
ur: فرانسیسی

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: German
ur: جرمن

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹
