Paragraphs (8.x-1.7) - en to fil translation catalogue (19 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Content
fil: Nilalaman

en: Type
fil: Uri

en: List
fil: Listahan

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Language
fil: Wika

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Weight
fil: Timbang

en: Preview
fil: Masdan muna

en: View
fil: Tingnan

en: All
fil: Lahat

en: Page
fil: Pahina

en: Published
fil: Inilathala

en: Filter
fil: Salain

en: German
fil: Aleman
