Paragraphs (8.x-1.8) - en to oc translation catalogue (58 entries)

en: Images
oc: Imatges

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Closed
oc: Tampat

en: List
oc: Listar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Summary
oc: Resumit

en: Open
oc: Dobèrt

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: French
oc: Francés

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Revert
oc: Restablir

en: Buttons
oc: Botons

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Publish
oc: Publicar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Offset
oc: Decalatge

en: German
oc: Alemand

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Uses
oc: Usatges

en: Draft
oc: Borrolhon

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Title: @title
oc: Títol : @title

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Archived
oc: Archivat

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Collapse
oc: Collapsa

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: Master
oc: Maître
