Paragraphs Base (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Container
fr: Conteneur

en: Core
fr: Cœur

en: Text
fr: Texte

en: Inline
fr: En ligne

en: Downloads
fr: Téléchargements

en: Row
fr: Ligne

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fr: Utilisez les étiquettes pour regrouper les articles sur des sujets similaires dans des catégories.

en: User links
fr: Liens de l'utilisateur

en: 2 columns
fr: 2 colonnes

en: 3 columns
fr: 3 colonnes
