Paragraphs Blökkli (1.1.2) - en to fr translation catalogue (59 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Text
fr: Texte

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Node Types
fr: Types de nœuds

en: Image URL
fr: URL de l'image

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Changed
fr: Modifié

en: Context
fr: Contexte

en: Select a field
fr: Choisir un champ

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Add @type
fr: Ajouter @type

en: The status.
fr: Le statut.

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Bundle
fr: Type

en: Search type
fr: Type de recherche

en: Add Image
fr: Ajouter une image

en: Add File
fr: Ajouter un fichier

en: The comment body.
fr: Le corps du commentaire.

en: Field Mapping
fr: Correspondance des champs

en: The name of the file.
fr: Le nom du fichier.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Edit @type
fr: Modifier @type

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Image style
fr: Style d'image

en: The file does not exist.
fr: Le fichier n'existe pas.

en: Text fields
fr: Champs de texte

en: The entity type.
fr: Le type d'entité.

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: Media type
fr: Type de média

en: Node Bundle
fr: Paquet du nœud

en: Paragraph type
fr: Type de paragraphe

en: Target entity type
fr: Type d'entité cible

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: The entity bundle.
fr: Le sous-type de l'entité.

en: Enabled entity types
fr: Types d'entités activés

en: The paragraph bundle
fr: Le paquet du Paragraphe

en: Paragraphs library items
fr: Bibliothèque d'éléments de paragraphes

en: Allow promoting to library
fr: Autoriser la promotion dans la bibliothèque

en: The UUID of the comment.
fr: L'UUID du commentaire.
