Paragraphs Blökkli (2.0.0-beta1) - en to th translation catalogue (30 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Search
th: ค้นหา

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Text
th: ข้อความ

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Key
th: คีย์

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Context
th: บริบท

en: Add @type
th: เพิ่ม @type

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: The comment body.
th: เนื้อความของความคิดเห็น

en: Revision log message
th: การแก้ไขการบันทึกข้อความ

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Image style
th: ลักษณะของรูป
