Paragraphs Blökkli (2.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Changed
hi: बदल गया

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Context
hi: संदर्भ

en: Add @type
hi: @type जोड़ें

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Library
hi: लाइब्रेरी

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Target entity type
hi: लक्ष्य इकाई प्रकार
