Paragraphs Blökkli (2.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (56 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Search
pt: Buscar

en: Settings
pt: Configurações

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Text
pt: Texto

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Node Types
pt: Tipos de conteúdo

en: Configuration
pt: Configurações

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Key
pt: Chave

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Changed
pt: Alterado

en: Index
pt: Índice

en: Context
pt: Contexto

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Add @type
pt: Adicionar @type

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Add File
pt: Adicionar Arquivo

en: The comment body.
pt: O texto do comentário.

en: The name of the file.
pt: O nome do arquivo.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Publish on
pt: Publicar em

en: Edit @type
pt: Editar @type

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Library
pt: Biblioteca

en: Revision log message
pt: Mensagem de registro de alterações

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: The file does not exist.
pt: O arquivo não existe.

en: Media Library
pt: Bibliotaca de mídia

en: Text fields
pt: Campos de texto

en: The entity type.
pt: O tipo de entidade.

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades

en: Media type
pt: Tipo de mídia

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Node Bundle
pt: Pacote do Node

en: Paragraph type
pt: Tipo de parágrafo

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade alvo

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in

en: The entity bundle.
pt: O pacote de entidades.

en: Enabled entity types
pt: Tipos de entidades habilitadas

en: Edit @entity
pt: Editar @entity

en: The UUID of the comment.
pt: O UUID do comentário.
