Paragraphs Bootstrap Carousel (2.0.2) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Fields
de: Felder

en: Original image
de: Originalbild

en: Indicators
de: Indikatoren

en: Loop
de: Schleife

en: Controls
de: Steuerelemente

en: Interval
de: Intervall

en: About
de: Über

en: Image type
de: Bild-Inhaltstyp

en: Show controls
de: Bedienelemente anzeigen

en: Image style
de: Bildstil

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: View Mode
de: Anzeigemodus

en: Bootstrap Carousel
de: Bootstrap-Karussell

en: Show indicators
de: Indikatoren anzeigen

en: Use Ajax
de: Ajax verwenden
