Paragraphs Bootstrap Carousel (2.0.2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Fields
pt: Campos

en: Original image
pt: Imagem original

en: Loop
pt: Laço

en: Controls
pt: Controles

en: Interval
pt: Intervalo

en: About
pt: Sobre

en: Pause
pt: Pausa

en: Image type
pt: Tipo de imagem

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: View mode
pt: Modo de exibição
