Paragraphs Bootstrap Carousel (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Images
ru: Изображения

en: Link
ru: Ссылка

en: Fields
ru: Поля

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: Loop
ru: Цикл

en: Original
ru: Оригинал

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Caption
ru: Подпись

en: Interval
ru: Интервал

en: Pause
ru: Пауза

en: Image type
ru: Тип изображения

en: Show controls
ru: Показывать элементы управления

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: View mode
ru: Режим просмотра
