Paragraphs Bundles (1.0.12) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: On
ja: オン

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Text Color
ja: 文字色

en: Default
ja: デフォルト

en: Background Color
ja: 背景色

en: Icon
ja: アイコン

en: Views
ja: ビュー

en: Section
ja: セクション

en: Contact
ja: コンタクト

en: Block
ja: ブロック

en: Off
ja: オフ

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Border
ja: ボーダー

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: Fixed
ja: 固定

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Slide
ja: スライド

en: Tabs
ja: タブ

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Simple
ja: 簡単

en: Max Width
ja: 最大幅

en: Node Reference
ja: ノード参照

en: Grid
ja: グリッド

en: Vertical Tabs
ja: 垂直タブ

en: Block Content
ja: ブロックコンテンツ

en: Views Block
ja: ビューズブロック

en: Alert
ja: 警告

en: Contact Form
ja: お問い合わせフォーム

en: One Column
ja: 1カラム

en: Close message
ja: メッセージを閉じる

en: Paragraphs
ja: パラグラフ
