Paragraphs Bundles (1.0.13) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: On
nl: Aan

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Default
nl: Standaard

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Icon
nl: Pictogram

en: Views
nl: Overzichten

en: Section
nl: Sectie

en: Block
nl: Blok

en: Off
nl: Uit

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: By
nl: Door

en: Border
nl: Rand

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Fixed
nl: Vast

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Slide
nl: Schuiven

en: Carousel
nl: Carrousel

en: Fill
nl: Vulling

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Webform
nl: Formulier

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Node Reference
nl: Nodereferentie

en: Grid
nl: Raster

en: Sections
nl: Secties

en: Auto
nl: Automatisch

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Local
nl: Lokaal

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Margin
nl: Marge

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Main Content
nl: Hoofdinhoud

en: Bottom Left
nl: Linksonder

en: Bottom Right
nl: Rechtsonder

en: Top Left
nl: Linksboven

en: Top Right
nl: Rechtsboven

en: Cover
nl: Omslag

en: Vertical Tabs
nl: Verticale tabs

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Block Content
nl: Blokinhoud

en: Views Block
nl: Overzichtsblok

en: Alert
nl: Alarm

en: No Repeat
nl: Niet herhalen

en: Top Center
nl: Middenboven

en: Bottom Center
nl: Middenonder

en: Close message
nl: Sluiten-bericht

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Contain
nl: Bevatten

en: Layout Style
nl: Lay-outstijl

en: Paragraphs Bundles
nl: Paragraafbundels

en: Icon Color
nl: Pictogramkleur
