Paragraphs Bundles (1.0.14) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: On
fa: روشن

en: all
fa: همه

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: Top
fa: بالا

en: Icon
fa: شمایل

en: Views
fa: نماها

en: Section
fa: بخش

en: Contact
fa: تماس

en: Block
fa: بلوک

en: Bottom
fa: پایین

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: By
fa: توسط

en: Border
fa: حاشیه

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Fixed
fa: ثابت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Percentage (%)
fa: درصد (%)

en: Simple
fa: ساده

en: Grid
fa: شبکه

en: Vertical Tabs
fa: تب‌های عمودی

en: Alert
fa: هشدار

en: Rotate
fa: چرخاندن
