Paragraphs Bundles (1.0.14) - en to pl translation catalogue (65 entries)

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: On
pl: Włączony

en: all
pl: wszystkie

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Default
pl: Domyślny

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: px
pl: pikseli

en: Top
pl: Góra strony

en: Icon
pl: Ikona

en: Views
pl: Widoki

en: Section
pl: Sekcja

en: Contact
pl: Kontakt

en: Block
pl: Blok

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Off
pl: Wyłączony

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Linear
pl: Liniowy

en: By
pl: Przez

en: Border
pl: Obramowanie

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Carousel
pl: Karuzela

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Webform
pl: Formularz

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Simple
pl: Prosto

en: Max Width
pl: Maks. szerokość

en: Node Reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Grid
pl: Siatka

en: Sections
pl: Sekcje

en: 3 seconds
pl: 3 sekundy

en: 5 seconds
pl: 5 sekund

en: 10 seconds
pl: 10 sekund

en: Shadow
pl: Cień

en: Local
pl: Lokalnie

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Margin
pl: Margines

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Main Content
pl: Główna treść

en: 4 seconds
pl: 4 sekundy

en: 15 seconds
pl: 15 sekund

en: Vertical Tabs
pl: Zakładki pionowe

en: Block Content
pl: Zawartość bloku

en: Views Block
pl: Blok widoku

en: Alert
pl: Ostrzeżenie

en: Rotate
pl: Obróć

en: Border Radius
pl: Zaokrąglone rogi

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Content Background
pl: Tło zawartości

en: Dots
pl: Kropki

en: Close message
pl: Zamknij wiadomość

en: Paragraphs
pl: Akapity
