Paragraphs Bundles (1.0.14) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Slideshow
pt: Diaporama

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: On
pt: Ligado

en: all
pt: todos

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Centrar

en: Text Color
pt: Cor do texto

en: Default
pt: Por defeito

en: Background Color
pt: Cor de Fundo

en: Top
pt: Topo

en: Icon
pt: Ícone

en: Section
pt: Secção

en: Bottom
pt: Baixo

en: Off
pt: Desligado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: By
pt: Por

en: Border
pt: Borda

en: Navigation
pt: Navegação

en: Repeat
pt: Repetir

en: Fixed
pt: Fixo

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Tabs
pt: Separadores

en: Webform
pt: Formulário

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Simple
pt: Simples

en: Node Reference
pt: Referência do Nó

en: Grid
pt: Grelha

en: Sections
pt: Secções

en: Auto
pt: Automático

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Margin
pt: Margem

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Vertical Tabs
pt: Separadores verticais

en: Block Content
pt: Conteúdo do Bloco

en: Views Block
pt: Bloco de Views

en: Alert
pt: Alerta

en: Rotate
pt: Rodar

en: One Column
pt: Uma Coluna

en: Left Column
pt: Coluna Esquerda

en: Right Column
pt: Coluna Direita

en: Dots
pt: Pontos

en: Close message
pt: Fechar mensagem
