Paragraphs Bundles (1.0.16) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: all
ar: الكل

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Default
ar: الافتراضي

en: Background Color
ar: لون الخلفيّة

en: Top
ar: الأعلى

en: Icon
ar: أيقونة

en: Views
ar: العرض

en: Contact
ar: تواصل

en: Block
ar: صندوق

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Off
ar: إيقاف

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: By
ar: بواسطة

en: Start date
ar: تاريخ البداية

en: End date
ar: تاريخ النهاية

en: Navigation
ar: التنقل

en: Clear
ar: مسح

en: Fixed
ar: ثابت

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Slide
ar: شريحة

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Webform
ar: نموذج ويب

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Grid
ar: شبكة

en: Vertical Tabs
ar: التبويبات العمودية

en: Block Content
ar: محتوى الصندوق

en: Views Block
ar: صندوق العروض

en: Alert
ar: تنبيه

en: Rotate
ar: التدوير

en: Close message
ar: إغلاق الرسالة
