Paragraphs Bundles (1.0.16) - en to pt translation catalogue (66 entries)

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: On
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: all
pt: todos

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Text Color
pt: Cor do Texto

en: Default
pt: Padrão

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Top
pt: Superior

en: Icon
pt: Ícone

en: Section
pt: Seção

en: Contact
pt: Contato

en: Block
pt: Bloco

en: Bottom
pt: Inferior

en: Off
pt: Desligado

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: By
pt: Por

en: Border
pt: Borda

en: Start date
pt: Data inicial

en: End date
pt: Data final

en: Navigation
pt: Navegação

en: Repeat
pt: Repetir

en: Clear
pt: Limpar

en: Fixed
pt: Fixo

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Carousel
pt: Carrossel

en: Tabs
pt: Abas

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Percentage (%)
pt: Porcentagem (%)

en: Simple
pt: Simples

en: Node Reference
pt: Referência a nodes

en: Border Color
pt: Cor da Borda

en: Grid
pt: Grade

en: Shadow
pt: Sombra

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Main Content
pt: Conteúdo Principal

en: Hex value
pt: Valor Hexadecimal

en: Bottom Left
pt: Inferior esquerdo

en: Bottom Right
pt: Inferior direito

en: Top Left
pt: Superior esquerdo

en: Top Right
pt: Superior direito

en: Cover
pt: Capa

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Block Content
pt: Conteúdo do Bloco

en: Views Block
pt: Bloco de view

en: Alert
pt: Alerta

en: Rotate
pt: Rotacionar

en: One Column
pt: Uma Coluna

en: Close message
pt: Fechar mensagem

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Modal Title
pt: Título da Modal

en: End date must be after start date.
pt: A data final deve ser posterior à data inicial.

en: Carousel Items
pt: Itens de carrossel

en: Modal Footer
pt: Rodapé do Modal

en: Carousel item
pt: Item do carrossel

en: Carousel items
pt: Itens do carrossel
