Paragraphs Bundles (1.0.16) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: all
ro: toate

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Default
ro: Implicit

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Views
ro: Vizualizări

en: Block
ro: Bloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Off
ro: Oprit

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: By
ro: De

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârșit

en: Navigation
ro: Navigator

en: Repeat
ro: Repetare

en: Clear
ro: Elimină

en: Fixed
ro: Fix

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Tabs
ro: Taburi

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Grid
ro: Grilă

en: Shadow
ro: Umbră

en: Vertical Tabs
ro: Taburi verticale

en: Block Content
ro: Conținutul blocului

en: Views Block
ro: Blocul Views-ului

en: Alert
ro: Alertă

en: Rotate
ro: Rotire
