Paragraphs Bundles (1.0.8) - en to hu translation catalogue (55 entries)

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: On
hu: Be

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Icon
hu: Ikon

en: Views
hu: Nézetek

en: Section
hu: Szakasz

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Block
hu: Blokk

en: Off
hu: Ki

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: By
hu: Beküldő:

en: Border
hu: Keret

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Padding
hu: Belső margó

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Fill
hu: Kitöltés

en: Tabs
hu: Fülek

en: Webform
hu: Űrlap

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Grid
hu: Rács

en: Sections
hu: Szakaszok

en: Shadow
hu: Árnyék

en: Local
hu: Helyi

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Main Content
hu: Tartalom

en: Bottom Left
hu: Lent balra

en: Bottom Right
hu: Lent jobbra

en: Top Left
hu: Fent balra

en: Top Right
hu: Fent jobbra

en: Cover
hu: Borító

en: Vertical Tabs
hu: Függőleges fülek

en: Block Content
hu: Blokk tartalom

en: Views Block
hu: Nézet blokk

en: Alert
hu: Riasztás

en: Contact Form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Image Alignment
hu: Képigazítás

en: Modal
hu: Felugró ablak

en: Top Center
hu: Felső közép

en: Bottom Center
hu: Alsó közép

en: Contain
hu: Tartalmaz

en: Color Picker
hu: Színválasztó

en: Icon Name
hu: Ikon neve
