Paragraphs Bundles (1.0.8) - en to uk translation catalogue (75 entries)

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: On
uk: Увімкнено

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Default
uk: Базово

en: Background Color
uk: Колір тла

en: px
uk: пікс

en: Icon
uk: Іконка

en: Views
uk: Види

en: Section
uk: Розділ

en: Contact
uk: Контакт

en: Block
uk: Блок

en: Off
uk: Вимкнено

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: By
uk: від

en: Border
uk: Рамка

en: Repeat
uk: Повторення

en: Padding
uk: Внутрішній відступ

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Image Link
uk: Посилання на зображення

en: Image Caption
uk: Опис зображення

en: Fill
uk: Залити

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Webform
uk: Вебформа

en: Default value
uk: Базове значення

en: Simple
uk: Просте

en: Max Width
uk: Макс. ширина

en: Node Reference
uk: Посилання на матеріал

en: Border Color
uk: Колір рамки

en: Grid
uk: Сітка

en: Sections
uk: Розділи

en: Auto
uk: Авто

en: 5 seconds
uk: 5 секунд

en: 10 seconds
uk: 10 секунд

en: Shadow
uk: Тінь

en: Local
uk: Локаль

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Margin
uk: Відступ

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Image Overlay
uk: Накладання зображень

en: Main Content
uk: Основний вміст

en: 4 seconds
uk: 4 секунди

en: Bottom Left
uk: Внизу ліворуч

en: Bottom Right
uk: Внизу справу

en: Top Left
uk: Зверху зліва

en: Top Right
uk: Зверху справа

en: Grade
uk: Оцінка

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Vertical Tabs
uk: Вертикальні вкладки

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Block Content
uk: Вміст блоку

en: Views Block
uk: Блок видів

en: Alert
uk: Застереження

en: Contact Form
uk: Контактна форма

en: One Column
uk: Один стовпчик

en: Scroll
uk: Прокручувати з сайтом

en: Perspective
uk: Перспектива

en: Image Alignment
uk: Вирівнювання зображення

en: No Repeat
uk: Без повторення

en: Modal
uk: Модальне

en: Top Center
uk: Верхній центральний

en: 10s
uk: Після 2010

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Background Attachment
uk: Фонове зображення

en: Hero
uk: Герой

en: Repeat X
uk: Повторень за X

en: Repeat Y
uk: Повторень за Y
