Paragraphs Bundles (1.0.8) - en to vi translation catalogue (42 entries)

en: Slideshow
vi: Trình chiếu ảnh

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Content
vi: Nội dung

en: Value
vi: Giá trị

en: On
vi: Bật

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Link
vi: Liên kết

en: Image
vi: Ảnh

en: Default
vi: Mặc định

en: Background Color
vi: Màu nền

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: Section
vi: Phần

en: Contact
vi: Liên hệ

en: Block
vi: Khối

en: Off
vi: Tắt

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: By
vi: Bởi

en: Border
vi: Biên

en: Repeat
vi: Lặp lại

en: Fixed
vi: Cố định

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Fill
vi: Điền

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Simple
vi: Đơn giản

en: Node Reference
vi: Tham Chiếu Node

en: Grid
vi: Lưới

en: Auto
vi: Tự động

en: Local
vi: Cục bộ

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: Margin
vi: Lề

en: Bottom Left
vi: Trái dưới

en: Bottom Right
vi: Phải dưới

en: Top Left
vi: Trái trên

en: Top Right
vi: Trên phải

en: Cover
vi: Vỏ bọc

en: Vertical Tabs
vi: Tab nằm dọc

en: Accordion
vi: Đàn xếp

en: Alert
vi: Báo động

en: Scroll
vi: Cuộn

en: Modal
vi: Cách thức
