Paragraphs Bundles (1.0.9) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: On
id: Pada

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Default
id: Bawaan

en: Icon
id: Ikon

en: Views
id: View

en: Contact
id: Kontak

en: Block
id: Blok

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: By
id: Oleh

en: Repeat
id: Diulangi

en: Fixed
id: Tetap

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Tabs
id: Tab

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Grid
id: Kotakan

en: Main Content
id: Konten Utama

en: Bottom Left
id: Kiri Bawah

en: Bottom Right
id: Kanan Bawah

en: Top Left
id: Kiri Atas

en: Top Right
id: Kanan Atas

en: Vertical Tabs
id: Tabulasi vertikal

en: Block Content
id: Konten Blok

en: Views Block
id: Blok Views

en: Alert
id: Peringatan

en: Top Center
id: Tengah Atas

en: Bottom Center
id: Tengah Bawah
