Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha10) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: - None -
id: - Tiada -

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Container
id: Kontainer

en: Anchor
id: Jangkar

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: User
id: Pengguna

en: Separator
id: Pemisah

en: Block
id: Blok

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Details
id: Rincian

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Style
id: Gaya

en: Used in
id: Digunakan di

en: Grid
id: Kotakan

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Field mapping
id: Petakan field

en: Locked
id: Dikunci

en: Styles
id: Gaya

en: Style name
id: Nama gaya

en: Asc
id: Urutan turun

en: Basic HTML
id: HTML dasar
