Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha12) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Author
fa: نویسنده

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Background
fa: زمینه

en: Anchor
fa: لنگر

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Separator
fa: جداکننده

en: Block
fa: بلوک

en: Footer
fa: پاورقی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Details
fa: جزئیات

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Style
fa: سبک

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: Grid
fa: شبکه

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Layouts
fa: آرایش‌ها

en: Locked
fa: قفل شده

en: Styles
fa: استایل ها

en: Style name
fa: نام استایل

en: Slides
fa: اسلایدها

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: - Default -
fa: - پیش فرض -
