Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Quote
it: Cita

en: Image
it: Immagine

en: Container
it: Contenitore

en: Background
it: Sfondo

en: Anchor
it: Ancora

en: Text
it: Testo

en: User
it: Utente

en: Separator
it: Separatore

en: Block
it: Blocco

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Filter
it: Filtra

en: Details
it: Dettagli

en: Style
it: Stile

en: Used in
it: Usato in

en: Grid
it: Griglia

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Field mapping
it: Mappatura campi

en: Styles
it: Stili

en: Style name
it: Nome dello stile

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Basic HTML
it: HTML di base
