Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Quote
pt: Cotação

en: Image
pt: Imagem

en: Background
pt: Fundo

en: Anchor
pt: Âncora

en: Text
pt: Texto

en: User
pt: Usuário

en: Separator
pt: Separador

en: Block
pt: Bloco

en: Footer
pt: Rodapé

en: Filter
pt: Filtrar

en: Details
pt: Detalhes

en: Style
pt: Estilo

en: Used in
pt: Usado em

en: Grid
pt: Grade

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Field mapping
pt: Mapeamento de campo

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Styles
pt: Estilos

en: Style name
pt: Nome do estilo

en: - Default -
pt: - Padrão -

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Basic HTML
pt: HTML básico
