Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Quote
tr: Alıntı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Background
tr: Arkaplan

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: User
tr: Kullanıcı

en: Separator
tr: Ayraç

en: Block
tr: Blok

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Used in
tr: Şurada kullanılıyor

en: Grid
tr: Izgara

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Layouts
tr: Yerleşimler

en: Field mapping
tr: Alan eşleme

en: Styles
tr: Biçemler

en: Style name
tr: Stil adı

en: Basic HTML
tr: Temel HTML
