Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Groups
ru: Группы

en: Group
ru: Группа

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Quote
ru: Цитата

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Container
ru: Контейнер

en: Background
ru: Фон

en: Anchor
ru: Якорь

en: Text
ru: Текст

en: Layout
ru: Макет

en: User
ru: Пользователь

en: Separator
ru: Разделитель

en: Block
ru: Блок

en: Footer
ru: Подвал

en: Filter
ru: Фильтр

en: Details
ru: Подробности

en: Style
ru: Стиль

en: Used in
ru: Используется в

en: Grid
ru: Сетка

en: Subtitle
ru: Подзаголовок

en: Layouts
ru: Макеты

en: Field mapping
ru: Соответствие полей

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: Styles
ru: Стили

en: Style name
ru: Название стиля

en: - Default -
ru: - По умолчанию -

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Basic HTML
ru: Базовый HTML

en: Image + Text
ru: Изображение + Текст
