Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha9) - en to hu translation catalogue (41 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Groups
hu: Csoportok

en: Group
hu: Csoport

en: Author
hu: Szerző

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Container
hu: Tároló

en: Background
hu: Háttér

en: Anchor
hu: Horgony

en: Text
hu: Szöveg

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Block
hu: Blokk

en: Footer
hu: Lábléc

en: Filter
hu: Szűrő

en: Details
hu: Részletek

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Style
hu: Stílus

en: Slider
hu: Csúszka

en: Used in
hu: Ez használja

en: Grid
hu: Rács

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Layouts
hu: Elrendezések

en: Field mapping
hu: Mező leképzés

en: Locked
hu: Zárolt

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Styles
hu: Stílusok

en: Style name
hu: Stílus neve

en: Slides
hu: Diák

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: - Default -
hu: - Alapértelmezés -

en: Available styles
hu: Elérhető stílusok

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Image + Text
hu: Kép + Szöveg
