Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha9) - en to ro translation catalogue (30 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Author
ro: Autor

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Container
ro: Recipient

en: Background
ro: Fundal

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Layout
ro: Prezentare

en: User
ro: Utilizator

en: Block
ro: Bloc

en: Footer
ro: Subsol

en: Filter
ro: Filtru

en: Details
ro: Detalii

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Style
ro: Stil

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Grid
ro: Grilă

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Locked
ro: Blocat

en: Styles
ro: Stiluri

en: Style name
ro: Nume stil

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Basic HTML
ro: HTML de bază
