Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha9) - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Title
da: Titel

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Quote
da: Tilbud

en: Image
da: Billede

en: Container
da: Beholder

en: Background
da: Baggrund

en: Anchor
da: Anker

en: Text
da: Tekst

en: User
da: Bruger

en: Separator
da: Skilletegn

en: Block
da: Blok

en: Footer
da: Sidefod

en: Details
da: Detaljer

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Style
da: Typografi

en: Used in
da: Brugt i

en: Grid
da: Gitter

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Field mapping
da: Felt mapning

en: Locked
da: Låst

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Accordion
da: Foldud menu

en: Style name
da: Formatnavn

en: Asc
da: Stigende

en: - Default -
da: - Standard -

en: Basic HTML
da: Simpel HTML
