Paragraphs Contextual Validation (1.0.0) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Add
de: Hinzufügen

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Count
de: Anzahl

en: times
de: mal

en: first
de: erster

en: at most
de: höchstens

en: last
de: neueste

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Cardinality
de: Kardinalität

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Constraint
de: Einschränkung

en: Relation
de: Beziehung

en: Requirement
de: Anforderung

en: Paragraph type
de: Seitenabschnittstyp

en: exactly
de: genau

en: at least
de: mindestens

en: Constraint settings
de: Einschränkungseinstellungen

en: Add constraint
de: Einschränkung hinzufügen
