Paragraphs Contextual Validation (1.0.0) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Custom
hu: Egyéni

en: Count
hu: Mennyiség

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: times
hu: szor

en: first
hu: első

en: last
hu: utolsó

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Cardinality
hu: Számosság

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Constraint
hu: Megkötés

en: Relation
hu: Kapcsolat

en: Paragraph type
hu: Bekezdéstípus
