Paragraphs Contextual Validation (1.0.0) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Add
uk: Додати

en: Custom
uk: Власний

en: Count
uk: Лічильник

en: Operator
uk: Оператор

en: Position
uk: Позиція

en: times
uk: рази по

en: first
uk: перше

en: at most
uk: у більшості

en: last
uk: останній

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Cardinality
uk: Кардинальність

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Constraint
uk: Часові рамки

en: Relation
uk: Відношення

en: paragraph
uk: абзац

en: Paragraph type
uk: Тип абзацу

en: at least
uk: щонайменше
