Paragraphs Edit (8.x-2.0-alpha6) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Type
pl: Typ

en: Edit
pl: Edytuj

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Field
pl: Pole

en: Clone
pl: Klonuj

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Paragraphs
pl: Akapity
