Paragraphs Edit (8.x-2.0-alpha8) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Edit
fa: ویرایش

en: Parent
fa: والد

en: Field
fa: فیلد

en: Clone
fa: تکرار

en: Bundle
fa: بسته
